facebooktwitterlinkedin

Yardımcılar OSGB

Yardımcılar OSGB; sermaye şirketi olmayıp sektörde 25 yılı aşkın sürelerde emek vermiş, sektörle ilgili olumlu ve kalıcı girişimlerde bulunmuş ve sektöre yön veren kalıcı eserler bırakmış olan sektörün üstat emektarlarının kurduğu ve yürüttüğü güzide bir kuruluştur.

Bu tecrübe birikimini, İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetini, hizmet verdiği işyerlerinde; tam, doğru ve etkin bir şekilde uygulamaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliğini yasal bir olgu anlayışından soyutlayıp, her zaman ve herkes tarafından kullanılacak sürekli, ve ihtiyaç duyulan sistem haline getirmekteyiz.

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında kanun ve yönetmeliklerde belirtilen tüm yasal gerekliliklerin konusunda uzman personelimiz tarafından doğru, hızlı ve etkin bir şekilde uygulanmaktadır.

Hizmet verdiğimiz işyerleri için konusunda uzman Denetim Kurulumuz tarafından, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili genel yükümlülüklerin kontrolü, çalışma sahası kontrolü ve yasal olarak tutulması veya oluşturulması gerekli evraklar sürekli kontrol edilmektedir. Tespit edilen uygunsuzluklar için düzeltici - önleyici faaliyetler başlatılarak takibi yapılmakta ve olumsuzluklar giderilmektedir.


Denetim Kurulumuz

Yardımcılar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin hizmet verdiği tüm işyerlerindeki faaliyetlerini belirli periyotlar ile denetler, eksiklerin giderilmesini takip eder, yönetime projelerdeki durumla ilgili olarak raporlama yaparak şirket üstü çalışır.

Başlıca görevleri;
  • Hizmet verilen işyerlerinin mevcut durumunun ve alınması gereken önlemlerin önceliklerinin belirlenmesi,
  • İş süreçlerinin sürekli denetlenmesi,
  • İyi uygulamaların diğer projelerle paylaşılarak yaygınlaştırılması,
  • İş kazaları ve meslek hastalıklarının takiplerinin yapılması,
  • Müşteri memnuniyetinin artırılması çalışmaları,
  • Hizmet kalitesi artırımı için öneriler getirilmesi,
  • Hizmet bütünlüğü sağlamak için hızlı danışmanlık hizmeti verilmesi,
  • Mevzuat güncelleme takibinin günlük yapılmasıdır.
Deneyim ve Tecrübemiz

Koray Şirketler Topluluğu’nun 60 yılı aşkın süre boyunca edindiği bilgi ve tecrübe birikimi ile uygulamış olduğu iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri Yardımcılar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi’ne entegre edilmiştir.